SEMİNER TAKVİMİ

Meditasyon, İstanbul, 28 Ekim

banner meditation2

MEDİTASYON

28 Ekim Salı / 19.30 – 21.00

 Meditasyon, Latince meditatio kelimesinden türetilmiş, sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde “derin düşünme” anlamına gelmekte olan bir terim olup, sözlüklerde, “kişinin iç huzuru, sükûnet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad” olarak tanımlanır.
Meditasyon, birçok kültürde uygulanan manevi bir arınma tekniğidir. Uyanıklık ve konsantrasyon çalışmalarıyla kişi kendini toplar ve zihnini, ruhunu dinlendirir. Doğu kültürlerinde meditasyon, köklü ve bilinç açıcı bir teknik olarak kabul edilir. Söz konusu olan bilinç açma durumu, her inanışa göre farklı adlandırılır. Bunlar; boşluk, farkındalık, tek olma, burada ve şimdide olma, düşüncedeki özgürlük olarak tanımlanabilir.
Reiki ile yapacağımız bu meditasyonda önce nefes tekniklerini kullanarak zihnimizi daha yaratıcı kullanabileceğimiz bir hale getireceğiz. Her meditasyonda bir tema seçip onunla ile çalışıyoruz. Sevgi, Affetme, Bolluk, Bereket, Denge, Merkezlenme, Bilinçaltı…. gibi. Meditasyonun tamamında Reiki ile çalışacağız ancak Reiki bilmeyenler de katılabilir.
Katılım bedeli: 50 TL

KAYIT VE BİLGİ İÇİN: ebru.dengiz@yahoo.com adresine email gönderiniz.