SEMİNERLER

I Ching Seminerleri

iching-coins-2-380x235

BASICS – Temel Seviye: I Ching’in tarihçesi, kullanım yöntemleri, I Ching’e soru sorma teknikleri ve I Ching’in işleyiş mantığının anlatılacağı bu seminer, I Ching’in kadim ve derin bilgeliğine giriş niteliğindedir. Seminerde ayrıca Çin kozmolojisine ait temel prensipler ve I Ching’in bu sistemdeki yeri ile ilgili bilgiler verilir. Bu seminere katılımcı sayısı 6 kişi ile sınırlıdır. Tüm katılımcılara I Ching seti, I Ching kitabı ve Seminer El Kitabı verilmektedir.

 

iching-history-380x235

ADVANCED – İleri Seviye: I Ching Basics seminerine katılmış olanlar için, Basics seminerinin devamı niteliğindedir. Bu seminer, I Ching’e olayın sebebi ile ilgili soru sormak (bu neden benim başıma geliyor?.. gibi),zaman sorusu sormak (…. için en uygun zaman ne zamandır? vb …. gibi) , değişken çizgilerin analizi, Master Yin yöntemi ile çizgi yorumu ve hexagramlara yakından bakış gibi ana başlıkları içerir. Seminere katılımcı sayısı 6 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılar seminere kendi I Ching setleri ve kitaplarıyla gelirler.

 

ill1

HEXAGRAM WORKSHOP : Hexagramların tek tek ele alındığı, anlamları ve çizgiler üzerinde detaylı inceleme ve yorumların yapıldığı atölye çalışmalarıdır. I Ching’e daha yakından bir bakış kazanmak isteyen herkese açıktır.