SEMİNER TAKVİMİ

Gülüm Omay / İstanbul / Temmuz 2013

İSTANBUL

 Reiki ile Barış ve Birlik Meditasyonu

10.Temmuz.2013 / Çarşamba / 19.00-21.00

Seminer yeri:

 Sulh Kapısı / Kadıköy-İstanbul

Kayıt bilgileri için

0532 264 02 20 (GülümOmay)

Meditasyonda Usui Reiki enerjisiyle çalışılır. Grup halinde yapılır.

Çok etkili ve derin bir temizlik, arınma ve farkındalık yaşatır.

Her meditasyon öncesi yaklaşık 20-25 dakikalık bir çakra temizleme meditasyonu yapılır, arkasından da konulu bölüme geçilir. Toplam süresi 45-50 dakika kadardır.

Programdaki 2 saatlik sürenin 1 saati meditasyon, kalan 1 saati de meditasyonla ilgili paylaşımla geçer.

1. Aşama Semineri

13. Temmuz.2013.Cumartesi  / Saat 10.30 -19.00

Seminer yeri:

Sulh Kapısı / Kadıköy- İstanbul

Katılmak isteyenler adres bilgileri için

 0 532 264 02 20 (GülümOmay)

Seminerler bir tam gün sürer. Saatleri programdaki gibidir. Kişi sayısı 6-8 arasındadır.Seminerde sırasıyla sabah teorik kısmının anlatımı – öğlen bir saat yemek molası- inisiyasyon (birebir yapılır)- öğleden sonra uygulama bilgileri verilir.

Bir gece öncesinden yorgun ve uykusuz olmamanız, seminer günü rahat giysileri tercih etmeniz, öğlen yemeği için özel bir diyetiniz varsa yanınızda getirmeniz önerilir.Ayrica oluşacak sorularınız için ise her zaman bana ulaşma imkânınız olacaktır.

Görüşmek dileğiyle.

Işık Köprüsü

14. Temmuz.2013.Pazar / Saat 10.30 -19.00

Seminer yeri:

Sulh Kapısı / Kadıköy

Katılmak isteyenler adres bilgileri için

0 532 264 02 20 (GülümOmay)

IŞIK KÖPRÜSÜ HAKKINDA BİLGİ

Işık köprüsü çalışması, karmik bilgilerin depolandığı bilgi havuzundan gereken veriyi alarak bu yaşamdaki tezahüründe meydana gelen olumsuzlukları temizlemek için yapılan bir uygulamadır. Reiki sembolleri ile gerçekleştirilen çalışma, klasik sistem de var olan bir uygulama değildir. Yani Reiki’nin öğretilen 3 aşamalı eğitimlerinin dışında tutulmuştur. Tibet kökenli bir tekniktir. Özellikle ileri aşamadaki öğrencilerle yapılan eğitimlerde öğretilir. Türkçe’ye tercümesinde Işık Köprüsü adının kullanılması, uygulama sırasında geçmiş yaşamla şimdiki yaşam arasında bir köprü kurularak çalışıldığı içindir. Çalışma içinde bazen de bilinçaltında rahatsızlık yaratan bazı sorunlar ortaya çıkarak, temizlenmesi sağlanabilmektedir. Tüm çalışma Reiki yardımıyla yapıldığı için , güvenli bir tekniktir. Hipnoz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Uygulanan kişi çalışma sırasında, bulunduğu ortamla bağlantısını hiç kopartmamaktadır. Geçmiş yaşam bilgilerini aktarırken, bulunduğu mekanın ve zamanın bilinçli olarak farkındadır. Dolayısıyla istem dışı oluşabilecek bir yaptırım mümkün değildir. Bir çok sorunda, ciddi sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Geçmişten getirdiğimiz (bilinçaltı ya da karmik ) problemlerimizi temizlemek ve geleceği temiz bir sayfa olarak muhafaza edebilmek için önce bu günü yeterince aydınlatmamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için  geçmişten getirdiğimiz problemleri temizlemeye (mental olarak) başlamamız gerekiyor. Bu günü aydınlatıp, geçmişi de aydınlatmaya başladığımız zaman geleceğe taşıyacağımız problemler azalmaya başlıyor. Yani geçmişin gölgeleri hem bu günden kalkıyor, hem geleceğe doğru uzamıyor. O zaman gelecek temiz bir sayfa haline gelmeye başlıyor. Gelecek “bu an” dan öte olduğuna göre zaten yok. (Yani belirlenmiş bir gelecek yok aslında. Onu biz belirliyoruz.) Geçmişi ve bu günü aydınlattığımız zaman, geleceğe aksedecek bir gölge kalmıyor. Bu takdirde şimdi , bu anı belirleyerek geleceğe adım atabiliyoruz. İsteklerimizi geleceğe yönelik değil, şimdi – bu an için düşünüyoruz ve bu anı aydınlatmayı gerçek anlamda başardığımız zaman bu aydınlığı yaymaya başlıyoruz. Yani enerjimizi genişletmeyi gerçek anlamda başarıyoruz.

 

1. aşama hakkında bilgi :

  1. Aşama eğitimi, teorik ve pratik bilgilerden oluşan, ayrıca inisiyasyonu da olan bir eğitimdir. Bir tam gün sürmektedir.
    Eğitimde öncelikle Reiki nedir, kaynağı, tarihçesi, eğitim aşamaları ve nasıl şifa sağlar hakkında teorik bilgiler verilir. Temel düzeyde çakra-aura bilgisi aktarılır. Bunun ardından inisiyasyon yapılır. İnisiyasyondan sonra ise uygulama yöntemleri anlatılır, kendimize ve başkasına nasıl Reiki uygulayacağımız öğretilir.
    Katılımcılara eğitim notları ve katılım sertifikası verilecektir.
    Eğitimden bir gece öncesinde yorgun ve uykusuz olmamanız, seminer günü rahat giysileri tercih etmeniz, öğle yemeği için özel bir diyetiniz varsa yanınızda getirmeniz önerilir. Ayrıca oluşacak sorularınız için her zaman eğitmeninize ulaşma imkânınız olacaktır.

Reiki son derece güvenli ve sağlıklı bir enerjidir. Klasik sistem Usui Reiki eğitimi sayesinde, Reiki ömür boyu sizinle olur. Bu noktada Reiki eğitmeninizi nasıl seçeceğiniz önemlidir. Eğitmeninizin klasik sistemden ödün vermemesi, dejenere yöntemlere başvurmaması, eğitim aşamalarınızı tamamlayacak uygulama çalışmalarınıza olanak sağlaması, ihtiyacınız olduğunda yanınızda olması gerekir. Unutmayın ki, Reiki eğitimi bir kez alınır ancak eğitmeniniz Reiki yolunda rehberlik sözü vermiştir.